Provisional Fixtures 2021

Date Opponents Time Venue Rinks/Triples Dress
APRIL
Sun 18th Members Opening Day 2.00pm H All Green Grey
Sat 24th – Sun 25th Open Day – New Members 2.00pm H All Green
Grey
Tue 27th Prospect Park – Men 6.00pm A 3 Triples Grey
Wed 28th    vacant
MAY
Sat 1st Hook 2.30pm A  (W) 4 Triples White
Sun 2nd Suttons 2.30pm A  (W) 4 Triples Grey
Wed 5th Reading (OTL) 6.00pm H  (W) 3 Triples Grey
Sat 8th Pangbourne (OTL) 3.00pm H  (W) 3 Triples White
Sun 9th Vacant
Wed 12th Shiplake (OTL) 6.15pm A  (W) 3 Triples Grey
Sat 15th Cove 2.30pm A   (L) 4 Triples White
Sun 16th Kingsclere 2.30pm H 5 Triples White
Wed 19th Prospect Park 6.00pm H   (L) 5 Triples Grey
Thurs 20th Island Bohemian (TVL) 2.00pm A 3 Triples Grey
Sat 22nd vacant
Sun 23rd vacant
Mon 24th Howard Park B (BDBA) 6.15pm H  (W) 3 Triples Grey
Wed 26th Yateley 6.15pm A   (L) 5 Triples Grey
Thurs 27th Woodley (TVL) 2.00pm H 3 Triples Grey
Sat 29th Newbury 2.30pm H   (L) 5 Triples White
Sun 30th Open Day – New Members 2.00pm H All Green White
Mon 31st Thorneycroft (BDBA) 6.30pm A 3 Triples Grey
JUNE
Wed 2nd Hurst (OTL) 6.15pm A   (W) 3 Triples Grey
Thurs 3rd Maiden Erlegh (TVL) 2.00pm A 3 Triples Grey
Sat 5th Oakley 2.30pm H   (L) 6 Triples White
Sun 6th Tilehurst 2.30pm H 5 Rinks White
Mon 7th Andover (BDBA) 6.30pm A 3 Triples Grey
Wed 9th Yateley 6.15pm H 5 Triples Grey
Thurs 10th Three Mile Cross (TVL) 2.00pm A 3 Triples Grey
Sat 12th Basingstoke Town 2.30pm A   (L) 5 Triples White
Sun 13th Reading (OTL 2.30pm A   (L) 5 Triples White
Mon 14th Hook (BDBA) 6.30pm H 3 Triples Grey
Wed 16th Three Mile Cross 6.00pm A 5 Rinks Grey
Thurs 17th Bracknell (TVL) 2.00pm H 3 Triples Grey
Sat 19th Great Hollands 2.30pm A 5 Triples White
Sun 20th Thatcham 2.30pm H 5 Triples White
Mon 21st Bye  (BDBA) 3 Triples Grey
Tue 22nd Suttons Ladies 2.30pm A 3 Triples White
Wed 23rd Henley-on-Thames (OTL) 6.15pm H 5 Triples Grey
Thurs 24th Sunningdale (TVL 2.00pm A 3 Triples Grey
Sat 26th Palmer Park (OTL) 2.30pm A 5 Triples White
Sun 27th Club Drawn Pairs T.B.A H All Green White
Mon 28th Oakley B (BDBA) 6.30pm H 3 Triples Grey
Wed 30th Goring (OTL) 6.15pm H 5 Triples Grey
JULY
Thurs 1st Island Bohemians B (KLV) 1.45pm H 3 Triples Grey
Sat 3rd Thatcham 2.30pm A 5 Triples White
Sun 4th Howard Park 2.30pm A 4 Triples White
Mon 5th Kingsclere B (BDBA) 6.30pm H 3 Triples Grey
Wed 7th Maiden Erlegh (OTL) 6.15pm A 5 Triples Grey
Thurs 8th Tilehurst C (KLV) 1.45pm H 3 Triples Grey
Thurs 8th Island Bohemians (TVL) 2.00pm H 3 Triples Grey
Sat 10th Hook 2.30pm H 4 Triples White
Sun 11th Basingstoke Town 2.30pm H 5 Triples White
Mon 12th Howard Park B (BDBA) 6.15pm A 3 Triples Grey
Tue 13th Three Mile Cross Ladies 2.00pm A 3 Triples Grey
Wed 14th Farley Hill 6.15pm H 5 Triples Grey
Thurs 15th Pangbourne (KLV) 1.45pm A 3 Triples Grey
Thurs 15th Woodley (TVL) 2.00pm A 3 Triples Grey
Sat 17th RCCBA County Ladies Semi-Finals 9.00am H All Green White
Sat 17th University of Reading (OTL) 3.00pm A 5 Triples White
Sun 18th Great Hollands 2.30pm H 5 Triples White
Mon 19th Thorneycroft (BDBA) 6.30pm H 3 Triples Grey
Wed 21st RCBBA Ladies V HAMPSHIRE 1.30pm H All Green Grey
Wed 21st University of Reading (OTL) 6.30pm H 5 Triples Grey
Thurs 22nd Prospect Park B (KLV) 1.45pm A 3 Triples Grey
Thurs 22nd Maiden Erlegh (TVL) 2.00pm H 3 Triples Grey
Mon 24th Howard Park B (BDBA) 6.15pm H 3 Triples White
Sat 24th Woodley 2.30pm H 5 Triples Grey
Sun 25th Pangbourne (OTL) 2.30pm A 4 Triples Grey
Mon 26th Andover (BDBA) 6.30pm H 3 Triples Grey
Wed 28th Palmer Park (OTL) 6.15pm H 5 Triples Grey
Thurs 29th Trenthams A (KLV) 1.45pm H 3 Triples White
Thurs 29th Three Mile Cross (TVL) 2.00pm H 3 Triples Grey
Sat 31st Didcot 2.30pm H 5 Triples White
AUGUST
Sun 1st RCBBA COUNTY MIXED FOURS 10.00am H All Green Grey
Mon 2nd Hook (BDBA) 6.30pm A 3 Triples Grey
Wed 4th Prospect Park 6.00pm A 5 Triples Grey
Thurs 5th Three Mile Cross B (KLV) 1.45pm A 3 Triples White
Thurs 5th Bracknell (TVL) 2.00pm A 3 Triples Grey
Sat 4th Hurst  (OTL) 2.30pm H 5 Triples White
Sun 8th Club Triples 10.00am H All Green Grey
Mon 9th Bye  (BDBA) 3 Triples Grey
Wed 11th Twyford 6.15pm H 5 Triples White
Thurs 12th Trenthams B (KLV) 1.45pm H 3 Triples White
Thurs 12th Wokingham (TVL) 2.00pm A 3 Triples White
Sat 14th Marlow 2.30pm H 5 Triples White
Sun 15th Maidenhead Town 2.00pm A 5 Triples Grey
Mon 16th Oakley B (BDBA) 6.30pm A 3 Triples Grey
Tue 17th Farley Hill Ladies 2.30pm A 3 Triples Grey
Wed 18th Trenthams 6.00pm H 6 Triples Grey
Thurs 19th Sunningdale (TVL) 2.00pm H 3 Triples White
Sat 21st Woodley 2.30pm A 5 Triples White
Sun 22nd Maiden Erlegh (OTL) 2.30pm H 5 Triples White
Mon 23rd Kingsclere B (BDBA) 6.30pm A 3 Triples Grey
Wed 25th Henley-on-Thames (OTL) 6.00pm A 5 Triples Grey
Sat 28th Goring (OTL) 2.30pm A 3 Rinks White
Sun 29th Fleet United 2.00pm A 5 Triples White
SEPTEMBER
Wed 1st Trenthams 6.00pm A 6 Triples Grey
Thurs 2nd Royal Household (LF) 2.30pm A 3 Triples White
Sat 4th Shiplake (OTL) 2.30pm H 5 Triples White
Sun 5th Cove 2.30pm H 6 Triples White
Wed 8th Goring 6.00pm H 5 Triples Grey
Sat 11th Farley Hill 2.30pm A 4 Triples White
Sun 12th Captain v President    TBA H All Rinks White
Sat 18th Finals Day 1    TBA H All Rinks White
Sun 19th Finals Day 2    TBA H All Rinks White

 

Share