2019 Fixtures

Date Opponents Time Venue Rinks/Triples Dress
APRIL
Sat 13th Members Open Day 2.00pm H All Green Grey
Sat 20th Open Day – New Members 2.00pm H All Green Casual
Sun 21st Coaching – Team Tactics 2.00pm H All Green Casual
Sat 27th Hook 2.30pm H 4 Triples White
Sun 28th Suttons 2.30pm H 6 Rinks White
Tue 30th Prospect Park – Men 6.00pm H 4 Rinks Grey
MAY
Wed 1st Reading 6.00pm A 5 Triples Grey
Sat 4th Pangbourne (OTL) 2.30pm H 5 Triples White
Sun 5th Twyford 2.30pm H 5 Triples White
Wed 8th Shiplake (OTL) 6.15pm H 5 Triples Grey
Thur 9th Trentham B (KLV) 1.45pm H 3 Triples Grey
Thur 9th Sunningdale (TVL) 2.00pm H 3 Triples Grey
Sat 11th Cove 2.30pm A 6 Triples White
Sun 12th Kingsclere 2.30pm A 5 Triples White
Wed 15th Prospect Park 6.00pm A 5 Triples Grey
Thur 16th Wokingham Oakapples (TVL) 2.00pm H 3 Triples Grey
Fri 17th Tilehurst B (KLV) 1.45pm A 3 Triples Grey
Sat 18th vacant
Sun 19th Wokingham 2.30pm H 6 Triples White
Mon 20th Bowls England 2.30pm H 6 Rinks White
Wed 22nd Yateley 6.15pm A 5 Triples Grey
Thur 23rd Tilehurst C (KLV) 1.45pm H 3 Triples Grey
Thur 23rd Desborough Bluebells (TVL) 2.00pm A 3 Triples Grey
Sat 25th    vacant
Sun 26th Almshouses 2.30pm A 3 Rinks White
Mon 27th Howard Park (BDBA) 6.15pm H 3 Triples Grey
Wed 29th Hurst (OTL) 6.15pm A 5 Triples Grey
Thur 30th Prospect Park B (KLV) 1.45pm A 3 Triples Grey
JUNE
Sat 1st NEW MEMBERS OPEN DAY 2.00pm H All Green Casual
Sun 2nd Woodley 2.30pm A 6 Triples White
Mon 3rd Thorneycroft (BDBA) 6.30pm A 3 Triples Grey
Wed 5th Island Bohemian B (KLV) 1.45pm A 3 Triples Grey
Thur 6th Maiden Erlegh (TVL) 2.00pm A 3 Triples Grey
Sat 8th Palmer Park (OTL) 2.30pm A 5 Triples White
Sun 9th Howard Park 2.30pm A 4 Triples White
Mon 10th BYE
Tue 11th Wokingham (LF) 2.00pm H 3 Triples White
Wed 12th Three Mile Cross 6.15pm H 5 Rinks Grey
Thur 13th Pangbourne (KLV) 1.45pm H 3 Triples Grey
Thur 13th Great Hollands Wrens (TVL) 2.00pm A 3 Triples Grey
Sat 15th Great Hollands 2.30pm H 5 Triples White
Sun 16th Thatcham 2.30pm A 5 Triples White
Mon 17th Hook (BDBA) 6.30pm H 3 Triples Grey
Wed 19th Henley-on-Thames (OTL) 6.15pm A 5 Triples Grey
Thur 20th Caversham B (KLV) 1.45pm H 3 Triples Grey
Thur 20th Bracknell (TVL) 2.00pm H 3 Triples Grey
Sat 22nd President vs Captain 2.30pm H All Rinks Grey
Sun 23rd Pangbourne (OTL) 2.30pm A 5 Triples White
Mon 24th AWRE (BDBA) 6.30pm A 3 Triples Grey
Wed 26th Goring (OTL) 6.15pm H 5 Triples Grey
Thur 27th Trentham B (KLV) 1.45pm A 3 triples Grey
Thur 27th Sunningdale (TVL) 2.00pm A 3 Triples Grey
Sat 29th Thatcham 2.30pm H 5 Triples White
Sun 30th County Ladies Qtr-Finals 9.00am H All Rinks
 
JULY
Mon 1st County Ladies Q-Finals 9.00am H All Rinks
Mon 1st St Mary Bourne (BDBA) 6.30pm H 3 Triples Grey
Tue 2nd Prospect Park (LF) 2.00pm A 3 Triples White
Wed 3rd Maiden Erlegh (OTL) 6.30pm H 5 Triples Grey
Thur 4th Tilehurst B(KLV) 1.45pm H 3 Triples Grey
Thur 4th Wokingham Oakapples (TVL) 2.00pm A 3 Triples Grey
Sat 6th Newbury 2.30pm A 4 Triples White
Sun 7th Hook 2.30pm A 5 Triples White
Mon 8th Kingsclere B (BDBA) 6.30pm A 3 Triples Grey
Tue 9th Three Mile Cross (LF) 2.30pm A 3 Triples White
Wed 10th Farley Hill 6.15pm H 5 Triples Grey
Thur 11th Desborough Bluebells (TVL) 2.00pm H 3 Triples Grey
Fri 12th Tilehurst C (KLV) 1.45pm A 3 Triples Grey
Sat 13th University of Reading (OTL) 3.00pm H 5 Triples White
Sun 14th Great Hollands 2.30pm A 5 Triples White
Mon 15th Howard Park (BDBA) 6.30pm A 3 Triples Grey
Wed 17th Palmer Park  (OTL) 6.15pm H 5 Triples Grey
Thur 18th Prospect Park B (KLV) 1.45pm H 3 Triples Grey
Thur 18th Woodley (TVL) 2.00pm A 3 Triples Grey
Sat 20th vacant
Sun 21st Drawn 2 Wood Pairs    TBA H All Green Grey
Mon 22nd Ladies County President 2.30pm H 4 Triples White
Mon 22nd Thorneycroft (BDBA) 6.30pm H 3 Triples Grey
Wed 24th vacant
Thur 25th Island Bohemian B (KLV) 1.45pm A 3 Triples Grey
Thur 25th Maiden Erlegh (TVL) 2.00pm H 3 Triples Grey
Sat 27th Goring (OTL) 2.30pm A 3 Rinks White
Sun 28th Woodley 2.30pm H 6 Triples White
Mon 29th BYE
Tue 30th Suttons (LF) 2.30pm H 3 Triples White
Wed 31st Prospect Park 6.00pm H 5 Triples Grey
AUGUST
Thur 1st Pangbourne (KLV) 1.45pm A 3 Triples Grey
Thur 1st Great Hollands Wrens (TVL) 2.00pm H 3 Triples Grey
Sat 3rd Hurst  (OTL) 3.00pm H 5 Triples White
Sun 4th Club Triples 10.00am H All Green Grey
Mon 5th Hook (BDBA) 6.15pm A 3 Triples Grey
Tue 6th Woodley (TVL) 2.00pm H 3 Triples Grey
Wed 7th Twyford 6.15pm A 5 Triples Grey
Thur 8th Bracknell (TVL) 2.00pm A 3 Triples Grey
Fri 9th Caversham B (KLV) 1.45pm A 3 Triples Grey
Sat 10th Oakley 2.30pm A 6 Rinks White
Sun 11th Yateley 2.30pm H 5 Triples White
Mon 12th AWRE (BDBA) 6.15pm H 3 Triples Grey
Tue 13th Farley Hill (LF) 2.30pm H 3 Triples White
Wed 14th Trentham 6.15pm H 6 Triples Grey
Sat 17th Reading 2.30pm H 4 Triples White
Sun 18th Maiden Erlegh (OTL) 2.30pm A 5 Triples White
Mon 19th St Mary Bourne (BDBA) 6.15pm A 3 Triples Grey
Wed 21st Henley-on-Thames (OTL) 6.00pm H 5 Triples Grey
Thur 22nd KLV Semi-Finals 2.00pm H All Green Grey
Sat 24th Crediton – Touring 1.30pm H 6 Rinks White
Sun 25th University of Reading (OTL) 3.00pm A 5 Triples White
Mon 26th Kingsclere B (BDBA) 6.15pm H 3 Triples Grey
Wed 28th Trenthams 6.15pm A 6 Triples Grey
Thur 29th Royal Household (LF) 2.30pm H 3 Triples White
Sat 31st Shiplake (OTL) 2.30pm A 5 Triples White
SEPTEMBER
Sun 1st Cove 2.30pm H 6 Triples White
Wed 4th Tilehurst 6.00pm A 5 Rinks Grey
Sat 7th Farley Hill 2.30pm A 4 Triples White
Sun 8th    vacant
Wed 11th    vacant
Sat 14th CLUB FINALS DAY    TBA H All Rinks White
Sun 15th CLUB FINALS DAY    TBA H All Rinks White
Wed 18th Candlelight Evening 6.30pm H All Rinks Casual
Share